×

Fotokopi Makinesi Kiralama, HP Yazıcılar ve Ofis Yazıcıları Kiralama | Bilgitek

HP Ofis Yazıcıları, Fotokopi Makinesi Kiralama ve HP Yönetilebilir Baskı Sistemleri ve Baskı Çözümleri hakkında tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz.

HP Ürünleriniz Orijinal mi ?

HP ürünlerimizin orijinal olup olmadığını nasıl anlayabilirsiniz?

Aşağıdaki adımları takip ederek, Orijinal HP kartuşlarının sahteleriyle arasındaki farkı kolayca anlayabilirsiniz.

1. Adım: Güvenlik Etiketini Kontrol Edin

Etiketin geçerli olduğunu gözle doğrulamak için aşağıdaki adımları izleyin:

“OK” ve “√” işaretlerinin ters yönde hareket ettiğini görmek için kutuyu arkaya doğru yatırın.

“OK” ve “√” işaretlerinin aynı yönde hareket ettiğini görmek için kutuyu sola yatırın.

2. Adım: QR Kodu Taratın

- QR kodu okuyucuyu kullanarak kartuşun güvenlik etiketindeki QR kodunu taratın.
- QR kodunu bir akıllı telefona okutamıyorsanız, kodu çevrimiçi doğrulamak için www.hp.com/go/ok  adresine gidin.

Çeşitli ücretsiz QR kodu okuyucuları ya da HP SureSupply uygulaması (mevcut olduğunda) içerisindeki okuyucu kullanılabilir. Alternatif olarak mevcut güvenlik etiketlerinde gösterilen (hp.com/go/ok) HP Mobile Authentication web sitesine gidiniz ve etiketi doğrulamak için etiketin seri numarasını giriniz.

Bilgitek Ürünler
Güvenlik etiketlerinin farklı versiyonlarından haberdar olun.
Bilgitek Ürünler

HP güvenlik etiketlerinin daha önceki versiyonlarından bazıları hala tedavülde olabilir; bunlar genellikle yukarıda belirtilenle aynı şekilde kontrol edilebilecek olan görüntü kaydırma özelliğine sahiptirler.

• Güvenlik etiketinin en son versiyonu sırasıyla bir toner ya da mürekkep ikonu içerir (bkz. şek. 7).

• Güvenlik etiketinin daha önceki versiyonları (şek. 8) zeminde basılı olan “toner” sözcüğüyle toner ikonunu birleştiren toner etiketlerinden oluşur; ayrıca, bunların yerine bir mobil telefon ikonu taşıyan mürekkep ve toner versiyonları da vardır. Bunların toner ürünlerine mi yoksa mürekkep ürünlerine mi ait olduğunu belirten güvenlik etiketi versiyonlarıyla, etiketin ürünle doğru biçimde eşleşip eşleşmediğini kontrol edin. Bir toner kartuşu üzerinde mürekkep etiketi ya da bunun tam tersi şüpheli bir durumdur.

Bilgitek Ürünler

3.Tarihler/kodları kontrol edin

Kutu ve kartuş üzerindeki tarihler/kodlar eşleşmesi gerekmektedir. Orijinal HP kartuşları, kutuda olduğu gibi kutu içindeki kartuşta da özel tarih ve kodlar bulunmaktadır. Bunlar yukarıda belirtildiği gibi eşleşmezse, şüpheli bir durum haline gelir.

• Tüm orijinal HP mürekkep, PageWide ve geniş format baskı sarf malzemeleri, kutu ve kartuşun üzerinde aynı “Garanti Sonu” tarihini taşır. (şek. 9).
• Tüm orijinal HP toner kartuşlarının hem kutusunda hem de kartuşunda, ilk beş karakterin eşleştiği bir kod bulunur (şek. 10).

Bilgitek Ürünler

4. Ambalajının orijinal kalitede olduğundan emin olun

Orijinal HP kartuşları için kullanılan kutu ve ambalaj malzemeleri tutarlı ve üstün kalitedir (şek. 11). HP, zarar görmüş ya da düşük kalite ambalajın satışına onay vermez.
Ayrıca, baskı hataları ya da açma ve yeniden kapatma belirtileri de olmamalıdır. HP genellikle yalnızca açılmamış orijinal ambalaj içindeki HP kartuşlarının kabul edilmesini önerir.

Bilgitek Ürünler
Bilgitek Ürünler
HP’nin esas olarak seçkin HP ortaklarıyla özel işlere yönelik ya da HP Yönetilen Baskı Hizmetlerinin (MPS) bir parçası olan ve sözleşmeli kartuşlar olarak adlandırılan (“C-SKU’lar”, “MPS SKU’lar”, veya “MC-SKU’lar”) kartuşlar sunduğunu dikkate alın.
Bu kartuşlar farklı ambalajla gelir. Dolandırıcılar, sahte ürünleri gizlemek ve şüpheli fiyatı açıklamak için ambalajdaki bu farkı kullanabilir. Bir sözleşmeli sarf malzemeleri teslimatı konusunda şüpheniz varsa lütfen bizimle iletişime geçin ve bir Müşteri Teslimatı İncelemesi (CDI) isteyin.

5. Kartuşu inceleyin

Kartuşun temiz ve yepyeni görünmesi gerekir.
Orijinal HP kartuşları her zaman kullanılmamış durumda teslim edilir (şek. 12). Kartuşta hasar, mürekkep ya da toner sızıntısı, çizikler ya da daha önce kullanıldığına dair belirtiler olmamalıdır.

Bilgitek Ürünler

6. Ürününüz sahte ise bildirin

Ürününüzün sahte ise, yazıcı kartuşunu, ambalajını, faturasını ve ürünle ilgili tüm belgeleri lütfen saklayın ve aşağıdaki linkten iletin.

Sahte ürünü bildirin

Bir ürün ya da teklif hakkında
şüpheleriniz varsa

Bir ürünün sahte olabileceğini düşünüyorsanız ya da olası sahte ürünlerin üretim ya da satışına ilişkin şüpheleriniz varsa, lütfen HP'nin sahtecilikle mücadele uzmanlarına bildiriniz.

Bilgitek Ürünler

Sahte ürünlerden kaçının. Aşağıdakiler gibi şüpheli satış tekliflerinden uzak durun.
•“Fiyat artışından etkilenmemek” veya “stoktaki son birkaç ürünü kaçırmamak” için hemen sipariş vermenizi isteyen satıcılar.
•“Teslimat sırasında ödeme” koşuluyla yapılan satışlar.
•İnternet açık arttırma sitelerinde orijinal HP olduğu iddia edilen kartuşların toptan satışları.
• Yalnızca satıcının şirketi tarafından yeni olduğu iddiasıyla satışa sunulan “HP” ürünleri.
• Sahte ürünlerin satışı için bahane olarak “grey market” veya “paralel ithal edilmiş” sözler yazıcı sarf malzemeleri için kullanılabilir.
Bu belirtilerden herhangi birini içeren ya da satıcının eksik irtibat bilgilerine sahip olan Internet veya istenmeyen e-posta (spam) teklifleri.

HP, baskı sarf malzemelerini sözleşmeli satış kanalları yoluyla satmaktadır
Eğer bir teklif “gerçek olamayacak kadar iyi” görünüyorsa muhtemelen sahtedir. Sahte kartuşlardan kaçınmak için yalnızca HP perakende ortakları gibi güvenilir satıcılardan satın alma yapmalısınız.

Bilgitek Ürünler

Neden Orijinal HP ürünlerini tercih etmelisiniz?

Her bir HP kartuşu; ileri mühendislik ve bilim doğrultusunda yüzlerce saatlik bir test aşamasından geçer.

Daha Düşük Maliyetler

Orijinal HP ürünleri yüksek baskı kalitesine sahiptir. Bu nedenle her baskıda aynı kalitede sonuç alınır. Sahte ürünler ise düşük baskı kalitesiyle üretkenliğinizi azaltarak, yeniden alınan baskılarla maliyetlerinizin yükselmesine neden olur.

Yüksek Baskı Kalitesi

Orijinal HP kartuşları yüksek baskı kalitesiyle ilk baskıdan son baskıya kadar alınan tüm sonuçlarda aynı kaliteyi sunar. Sahte kartuşlar ise baskıda kalite güvencesi sunmaz ve yazıcınızın düşük performansla çalışmasını sağlar.

Daha Yüksek Performans

Orijinal HP mürekkep kartuşları kullanarak HP yazıcınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. HP kartuşlar, zaman içinde tıkanıklıkların ve baskı kalitesinde bozulmaların oluşmaması için detaylı analiz ve testler sonucunda üretilir. İşte bu detaylı çalışmalar HP kartuşların uzun ömürlü olmasını sağlar.

Onaylanmış Güvenirlilik

Orijinal HP kartuşları, sizlere sorunsuz baskı kalitesi sunmak ve son derece güvenli bir deneyim sağlamak için 20 yıllık bir Ar-Ge sürecinden geçer. Orijinal ürünler, sahte ürünlerden kaynaklanabilecek güvenlik açıklarından korunmanızı sağlar.

HP Destek Ekibi Yanınızda

Tüm orijinal HP kartuşları size uzman HP Destek Ekibinin sağladığı hizmet ve garanti avantajlarını sunar. Tüm bu avantajlardan yararlanmak için siz de Orijinal HP kartuşlarını ve ürünlerini kullandığınızdan emin olun.

Çevre Dostu

Hp kartuşları, geri dönüşüme uyumlu, minimum atık için tasarlanır ve üretilir. Geri dönüşüm sistemimiz tarafından toplanan atık plastikler, 1 milyardan fazla yeni Orijinal HP Mürekkep Kartuş üretiminde yeniden kullanılmıştır.